Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

Zabawa karnawałowa w ochronce



Właściwie to powinnam napisać - "Zabawa Karnawałowa oraz Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP pw. św.Józefa", we wsi jednak mówi się po prostu Ochronka

Przedszkole, podobnie jak wcześniejszą ochronkę prowadzą Siostry zakonne Służebniczki. Od czterech lat dziećmi zajmuje się i wychowuje s. Krystyna Wojtas, w opiece nad malcami pomaga siostrze pani Edyta Bełz.
W pięknym, pełnym zabawek i pomocy naukowych przedszkolu, bawi się i uczy obecnie 36 dzieci. Bardzo często organizowane są też, wyjazdy integracyjne dla przedszkolaków. Maluchy odwiedzają np. żołnierzy, strażaków. Zwiedzają też różne miejscowości np. Kraków, Łańcut, Wadowice, Inwałd, Bałtów i Solinę. W najbliższych planach są: wycieczka do Pacanowa i wizyta w przedszkolu w Sieniawie, także prowadzone przez Siostry Służebniczki.

Rokrocznie przy współpracy siostry Krystyny Wojtas z rodzicami i dziećmi, organizowanych jest też wiele imprez na miejscu. Uroczystości z okazji np., św. Mikołaja, dnia św. Aniołów Stróżów, dnia Patrona czy też święto Dziewczynek i Chłopców, przedszkolaki świętują we własnym gronie. Inne np. Dzień Babci, Dziadka, dzień Matki i Ojca czy dzień Dziecka, przedszkolaki zapraszają swoich najbliższych.

15.01 odbyła się właśnie jedna z nich - Zabawa karnawałowa połączona z Dniem Babci i Dziadka. Nie sposób jednak było pomieścić licznie zaproszonych gości w przedszkolu. Dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Nienadówce Górnej, spotkanie i zabawa miała miejsce właśnie w tej placówce.
Na uroczystość licznie przybyli babcie, dziadkowie, a nawet pradziadkowie przedszkolaków. Siostra przygotowała z dziećmi program artystyczny. Maluchy recytowały wiersze, śpiewały piosenki i składały życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Dużym przeżyciem dla wszystkich były wystawione przez dzieci Jasełka.




Po części artystycznej w dowód, że maluszki kochają swoich dziadków, każde z Nich wręczyło swoim, serduszko z życzeniami. Wszystkich gości zaproszono do bogato zastawionych, a przygotowanych przez rodziców stołów i rozpoczęła się zabawa. Pojawiła się para wodzirejów, Teatr Bazyl z Rzeszowa, która przy dźwiękach góralskiej muzyki porywała do tańca i zabawy, zarówno najmłodsze jak i najstarsze pokolenie naszej wsi.


Uroczystość ta prócz zabawy wnuków z dziadkami, pozwoliła także na spotkanie się ludzi starszych, którzy nieraz ze względu na wiek i rożne sytuacje życiowe nie widzieli się ze sobą nawet kilka lat. Dziękują więc dziadkowie, siostrze Krystynie za to spotkania życząc Jej dużo zdrówka i Błogosławieństwa Bożego.

text/fot: Ela Motyl



Osoby które posiadają zdjęcia ze spotkania a chciałyby się nimi podzielić z innymi, proszone są o ich przesłanie, chętnie zamieścimy poniżej.


powiększ zdjęcie

fot: Anna Naja

powiększ zdjęcie

fot: Anna Naja

powiększ zdjęcie

fot: Anna Naja

powiększ zdjęcie

fot: Anna Naja



Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Maria (Friday, 17 January 2014 23:39)

    Uroczystość była piękna,piękne dekoracje,dzieci fantasycznie przebrane,przygotowane, należy docenić trud,prace oraz znakomite podejście do maluchów s.Krystyny oraz p.Edyty jestem pod wrażeniem ponieważ sama pracuje z maluchami więc wiem jaka to cieżka praca.Takiej siostry jeszcze nigdy nie spotkałam która jest tak bardzo zaangażowana,która zabiera na ciekawe wycieczki maluchy i ktora z takich zrozumieniem pomaga rodzicom w wychowaniu dzieci,i do tego jak sluchają siostre.Oby więcej takich znakomitych uroczystości-jestem pod wrażeniem!.


About | Privacy Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013