Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

Jan Ożóg ps. Szpak


Legitymacja kombatancka Jana Ożoga, syna Wojciecha i Marii, pan Jan był członkiem Armii Krajowej od maja 1943 do lipca 1944, czyli rok i trzy miesiące, zastanawiająca skrupulatność, Urzędu do spraw represjonowanych.

Jan Ożóg, syn Wojciecha i Marii rocznik 1923, Jakie myśli przelatywały temu człowiekowi po głowie kiedy w 1995 roku po 50 w sumie latach otrzymał ten dokument.


Józef Buczak ps. "Rokosz" wswoich wspomnieniach wymienia wywiezionych na wschód, wśród nich znajduje się Jana Ożoga przezwisko "Chórek" - to Jan Ożóg ps. Szpak)

3 styczna 1945 roku przewieźli mnie wraz z grupą innych AK-owców, w około dziesięciu ciężarówkach, do Bakończyc koło Przemyśla. Tam najpierw skierowali Nas do odwszalni, a potem na punkt zborny. Spotkałem tam m.in. Jana Kamiera z Sokołowa, Czesława Ożoga z Sokołowa, Wojciecha Pikora z Nienadówki, Szczepana Pietrygę z Nienadówki, Jana Ożoga przezwisko "Chórek" z Nienadówki, Derenia z Lutoryża, Macieja Dziubę z okolic Kolbuszowej i braci Biesiadeckich spod Kolbuszowej.
 Działalność w OSP Jan Ożóg strażak OSP Nienadówka, o wieloletnim stażu i sporych zasługach. Legitymacje informują o nadanych medalach i odznaczeniach państwowych. Więcej o działalności OSP Nienadówka.
opracowali: Ela Motyl
Bogusław StępieńAbout | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013