Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

S. Zofia Buczak

Warto szukać
powiększ zdjęcie powiększ zdjęcie

Jakiś czas temu, otrzymałem dwa zdjęcia i krótką informację o siostrze zakonnej pochodzącej z Nienadówki, nie wiele jednak zapamiętano o Niej.

S. Zofia Buczak urodziła się w Nienadówce, a swoje ostatnie lata spędziła w Garbowie, gdzie zmarła w roku 1986 roku.

Zwróciłem się do s. Lidii Strzelczyk, przełożonej domu w Garbowie z prośbą o ewentualne wiadomości. Dzięki jej uprzejmości, dziś możemy poznać dokładniej losy byłej mieszkanki Nienadówki, s. Zofii Buczak. W przysłanym tekście są wspomniani trzej bracia, z których jeden zginął a dwóch zostało uwięzionych za działalność w AK, jest wspomniany również, wuj Salezjanin.

Możemy chyba stwierdzić, że s. Zofia Buczak, była siostrą rodzoną braci Buczaków, Jana, który zginął, Józefa i Antoniego, których wspomnienia już mamy zamieszczone na stronie. Możemy tam również znaleźć informacje o wuju Salezjaninie (...) Szkole Rzemiosł Ojców Salezjanów w Oświęcimiu. Dyrektorem tej szkoły był wówczas ks. Józef Ożóg z Nienadówki. (...)

Dziękuję w imieniu wszystkich mieszkańców s. Lidii Strzelczyk za wspaniałe podejście i pięknie napisany tekst, z którym możemy się zapoznać w opracowaniu.

Siostry Zakonne z Nienadówki


About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013