Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

Stare dokumenty

Warto zachować
powiększ zdjęcie powiększ zdjęcie powiększ zdjęcie

Coraz więcej wyrzucamy i coraz mniej zastanawiamy się co wyrzucamy. Dzięki temu, że ktoś, kiedyś zrobił inaczej, dziś możemy z uśmiechem przeglądnąć te perełki z przed lat.

Czy ten kupon Toto-Lotka puszczony 20 czerwca 1965 roku zachował się dlatego, że przyniósł jakąś wygraną ? Tego się już nie dowiemy, ale właściciela kosztował całe 2 złote.
Prezydium Państwowego Funduszu Budowy Szkół postanowiło zobowiązać mieszkańców do składek na realizację planu budowy Tysiąc szkół na tysiąc-lecie Państwa Polskiego. Faktem jest, że w Nienadówce powstała taka, to ZS Nr.1. Zastanawiam się czy te nie do końca dobrowolne składki czynią pana Walickiego jak i innych mieszkańców choćby w części właścicielami budynku, pewno nie.
Piękne zobowiązanie, korzystający z dopłat budżetowych zobowiązany jest do utrzymania stada gęsi pomorskiej przez dwa lata. Tak było na początku lat 60`tych ub. wieku. Ja pamiętam lata 70`te i to białe szaleństwo. Syczące, skubiące dzieci po łydkach, wredne gąsiory, które nie jednego rowerzystę zmusiły do mocnego naciśnięcia na pedały. Na domiar złego od czasu do czasu im odbijało i wychodziła z nich dzika natura, zrywały się do lotu i szukaj wiatru w polu. W prawdzie do Afryki nie docierały ale nieraz trzeba było się nadeptać żeby je odnaleźć. Jednak widok oskubanych sprawiał mi ogromną radość, wtedy były bardzo śmieszne i już nie były takie pewne siebie.

Stare dokumenty II


About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013