Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

Witaj i zostaw swój ślad

Comments: 68
 • #68

  Halina Kołodziej (Saturday, 28 September 2019 19:31)

  Witam.
  Zajrzałam dziś po kilku latach na tą stronę. Moja kilkunastoletnia córka jest bardzo zainteresowana historią swojego pradziadka Marcina Cisło . Znów powróciło wzruszenie.... Piękna sprawa....
  Pozdrawiam i czekam na kolejne ciekawostki☺.

 • #67

  Joe Ozog, Chicago, USA (Tuesday, 15 January 2019 03:30)

  Please review my messages left in section: I wanted/Looking For

 • #66

  planson gérard (Tuesday, 20 June 2017 17:53)

  Madame ou Monsieur .
  Envoyer de Nienadowka tables numerisées de Zgony 1863 a 1911 et les table Matzeristwa de 1870 a 1909
  Pour mes aieux de Nienadowka Ozog, Kustra, Nowak, Furman, Kolodxiej ?Lepianka Krudos
  PLANSON Gérard 21 chevalier 59139 WATTIGNIES FRANCE
  plagerar@numericable.fr

 • #65

  PLANSON Gérard (Tuesday, 20 June 2017 14:35)

  MADAME , MESSIEUR
  table des decés de 1863_1911 Nienadowka sur Sokotuw Makopolski
  ZGONY 1863 1911
  table des mariage de 1870 1909
  MATZERISTWA 1870 1907
  Mon adresse Plagerar@numericable.fr

  pour trouvé es noms et decendants des KUSTRA , OZOW ,NOVAC . etc
  merci
  Gérard PLANSON
  21 Chevalier de Barre
  WATTIGNES 59139 FRANCE


 • #64

  afrykańskie mango (Monday, 06 February 2017 20:51)

  takie strony są potrzebne.

 • #63

  Andreasik Mieczysław (Thursday, 26 January 2017 18:40)

  Nienadówka - moja mała ojczyzna strona internetowa była dla mnie inspiracją do napisania wspomnień o mojej rodzinie, która swoje korzenie ma w Nienadówce. Praca na stworzeniu wspomnień o Ożogach z Nienadówki była inspirowana przez redakcję strony internetowej , otrzymałem bardzo dużą pomoc w znajdowaniu śladów o Ożogach i ich rodzinie . Pisanie wspomnień o dziejach z przed 100 lat jest uwikłane w wiele niespodzianek i zwrotów w historii Ożogów . Inspiracja i dodawanie otuchy w realizacji wspomnień była nieoceniona . Redakcja podpowiadała jak to zrobić , umożliwiła spotkanie z krewnymi w Nienadówce , umożliwiła odwiedzić pamiątki po mojej rodzinie w Nienadówce . Odkryłem nową gałąź rodziny. Pod opieką Redakcji napisałem wspomnienia o Annie i Michale Ożóg i ich dzieciach urodzonych w Nienadówce. Dziękuję redakcji strony internetowej o opublikowanie wspomnień trochę przydługich ale wyjaśniające perypetie rodzinne. Prawdopodobnie wspomnienia te wydam w postaci książki .

 • #62

  Janina Villeroy (Saturday, 01 October 2016 11:14)

  Tłumaczę ogłoszenie Pana Gerarda PLANSON zamieszczone tutaj pod numerem 71
  dzięki któremu otrzymałam kopię wyciągu aktu urodzenia mojego Dziadka i jego dokładną datę urodzenia.

  Panie, Panowie,
  Szukam przodków Walentego KUSTRA który miał co najmniej dwie córki zamężne i mieszkające we Francji z dziećmi urodzonymi we Francji.

  Julia KUSTRA urodzona 25 kwietnia 1909 w Nienadówce, żona Józefa SABOTA
  i
  Stefania KUSTRA urodzona 17 maja 1911, żona PUIROUD André
  Ich matką była Marianna KRUDOS z Nienadówki

  Z nadzieją że dowiem się czegoŚ na temat przodków

  Gérard PLANSON
  2 rue du Chevaler de la Barre
  59139 WATTIGNIES (FRANCE)

  Mail : plagerar@numericable.fr

 • #61

  Mieczysław Rozłucki (Wednesday, 27 July 2016 18:34)

  potomek kolonistów z Nienadówki

 • #60

  Admin (Sunday, 12 June 2016 10:52)

  Nie jestem ekspertem, ale .... nazwisko Gielarowski występuję najczęściej w Polsce na terenie pow. rzeszowskiego, również w Nienadówce zdecydowanie częściej niż w innych okolicznych miejscowościach. Podobnie jest z nazwiskami Ożóg i Chorzepa. Myślę, że te nacje znikąd nie przybyły do Nienadówki, one tam były od jej założenia. Pozdrawiam

 • #59

  Villeroy (Monday, 06 June 2016 11:00)

  Droga Redakcjo,
  Moj dziadek Stanislaw Gielarowski urodzil sie w Nienadowce 18 kwietnia 1898 roku. Jego rodzice to Jakub Gielarowski i Teresa Nowak. Mieszkali pozniej w Lekach Gornych.Czesc naszej rodziny wyemigrowala do Francji juz w latach 30-tych XX wieku. Mlodzi ludzie urodzeni tutaj we Francji nie znaja swojej rodziny w Polsce dlatego chcialabym spisac jej historie.
  Moje pytanie jest bardziej ogolne: skad taka ilosc Gielarowskich w Nienadowce?
  Pani Ela Motyl powiedziala mi ze do tej pory zyje w Nienadowce kilkanascie rodzin noszacych to nazwisko. Skad oni przyszli? Gdzie szukac wiadomosci o nich?

 • #58

  Admin (Wednesday, 11 May 2016 00:42)

  Nie mamy możliwości udzielania pomocy w prowadzonych przez kogoś poszukiwań. Wszelkie anonse odnośnie poszukiwanych rodziny proszę zamieszczać w dziale do tego stworzonym: Szukam - http://nienadowka.jimdo.com/szukam/
  Jeżeli nazwisko lub podane fakty będą komuś z czytających znajome, a będzie miał ochotę kontakt nawiązać na pewno to zrobi. Życzę powodzenia. Pani Janino Villeroy dziękuje za podjętą inicjatywę tłumacza, być może się przyda.

 • #57

  Janina Villeroy (Wednesday, 27 April 2016 20:08)

  Je vois que mon e-mail n'est pas dans le message.
  Widze ze moj adres nie ukazal sie wiec go podaje: janina.villeroy@sfr.fr

 • #56

  Janina Villeroy (Wednesday, 27 April 2016 19:59)

  Je vois que quelques personnes ce sont adresses à la rédaction en français. Est-ce que la traduction est faite automatiquement? Sinon je peux peut être vous aider. Je suis née en Pologne.
  Et maintenant la même chose en polonais.
  A teraz po polsku. Widze ze kilka osob zwrocilo sie do redakcji po francusku. Czy tlumaczenie jest automatyczne? Jezeli nie to moze bede mogla pomoc. Urodzilam sie w Polsce.

 • #55

  PLANSON (Wednesday, 20 April 2016 15:04)

  Madame, Monsieur, Je recherche ascendance de Valentin KUSTRA qui a eu au moins deux filles mariées et vivants en France avec des enfants nés en France
  Julienne KUSTRA née le 25 avril 1909 à NIENADOWKA marié avec Joseph SABOTA et Stéfania KUSTRA Née le 17 mai 1911 , mariée avec PUIROUD André
  Leur mère s' appelait Marianne KRUDOS de NIENADOWKA.
  Dans l 'esmpoir d'une réponse sur les ascendants
  et à vous lire avec plaisir

  Gérard PLANSON
  2 rue du Chevaler de la Barre
  59139 WATTIGNIES (FRANCE)

  Mail : plagerar@numericable.fr

 • #54

  Admin (Monday, 01 February 2016 21:16)

  Drogi Robercie, no cieszę się i chętnie uzupełnię informacje o wojennym okresie, części Nienadówki zwanej Poręby. Bazuję jednak na wiadomościach otrzymanych od mieszkańców, a tych akurat po prostu nie ma. Nie widzę przeszkód skoro ten teren Cię interesuje zbierz informacje sam lub natchnij kogoś z tej okolicy by podjął się tego zadania. Powodzenia.

 • #53

  ROBERT (Thursday, 28 January 2016 21:32)

  MOJA MAma uczyła 23 laTA W NIENADÓWCE . JA SAM MAM PAMIĘĆ WYPEŁNIONĄ OBRAZAMI Z TEJ MIEJSCOWOSCI. BRAKUJEW MI INFORMACJI Z OKRESU WOJENNEGO ODNOŚNIE PORĄB NIENADOWSKICH. WEARTO BY BYŁO TO UZUPEŁNIĆ. STRONA JEST B.DOBRA

 • #52

  Andrzej (Tuesday, 30 December 2014 20:00)

  Świetna robota! Mogę poznać rodzinne strony moich dziadków. Powodzenia

 • #51

  mariola (Sunday, 14 December 2014 13:53)

  Bardzo cieszy mnie, że powstała ta strona. Jako młoda osoba mogę dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na tema mojej miejscowości. Mam nadzieję że ta strona będzie dalej się rozwijać :)

 • #50

  Znajoma (Sunday, 14 December 2014 11:08)

  !!!Super robota!!!

 • #49

  HenryK (Monday, 06 October 2014 21:02)

  Odwiedziłem moją małą ojczyznę
  Nie tak dawno po raz pierwszy miałem okazję odwiedzić Nienadówkę. Z pełną świadomością użyłem sformułowania, iż "odwiedziłem moją małą ojczyznę". Mój tato urodzony w Nienadówce opuścił ją jako dziecko niespełna sto lat temu, gdy jego rodzice wraz z innymi gospodarzami z okolicy przenieśli się w okolice Lwowa. Jednak zawsze miło z sympatią wspominał on swoją rodzinną wioskę. Wiedziony ciekawością, w poszukiwaniu miejsca tu na ziemi moich "korzeni" rodzinnych dotarłem tu, skąd pochodził mój ojciec, dziadkowie i pradziadkowie. Nie szukałem w tym miejscu swojej "ojcowizny", ani zagubionej rodziny. Spotkałem jednak kilka wspaniałych, przyjaznych, miłych i gościnnych mieszkańców niezmiernie zaangażowanych w sprawy lokalne i wyrażających chęć podzielenia się ze mną wszelkimi posiadanymi informacjami. Z wielkim uznaniem odnoszę się do Pani Eli Motyl, z którą zarówno ja jak i obecna ze mną moja żona, bardzo szybko nawiązaliśmy bezpośredni kontakt czując się w jej towarzystwie jak dawni znajomi. Stawiając się w roli gospodarza Pani Ela oprowadziła nas po najciekawszych miejscach okolicy, jak również zaaranżowała krótkie lecz niezwykle miłe spotkanie z Panem Nawłoka oraz Panem Maziarzem. Pan Maziarz pokazał nam swoją fantastyczną kolekcję, jest pasjonatem-kolekcjonerem staroci. Sądzę ze władze lokalne powinny się tym zainteresować, umożliwiając wyeksponowanie zebranych przez niego przedmiotów.
  Podczas miłej rozmowy panowie ci przekazali mi posiadane przez siebie informacje związane z moim nazwiskiem. Z duża dozą prawdopodobieństwa przodkowie moi i tych panów w jakiś tam sposób mogli być skoligaceni.
  Podziwiam i gratuluję ciekawej, świetnie prowadzonej strony, jest ona nie tylko pozytywną wizytówką Nienadówki, ale i osób prowadzących te stronę.
  Chcę też podziękować za bardzo miłe dla mnie, umieszczenie na stronie obszernych informacji o moim tacie, zapewne był by z tego powodu bardzo dumny.
  Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam - Henryk Krudos

 • #48

  Janusz (Tuesday, 12 August 2014 19:42)

  Miło zobaczyć i śledzić losy swojej wsi. Pozdrawiam serdecznie moją koleżankę Elę Motyl i z przyjemnością będę tu do was wpadał w odwiedziny....

 • #47

  znajoma (Monday, 11 August 2014 13:07)

  córka Leszka prosi o głosy na zdjęcie taty w konkursie fotograficznym , można głosować codziennie raz dziennie przez internet głosem tradycyjnym 1 = 1 głos oraz przez facebook 1 głos=3 głosy jak sms o treści foto.21 na nr tel 71321 koszt sms 1,23 zł sms można wysyłać do woli , każdy głos na wagę złota , na dziś dzień mamy drugie miejsce , myślę ,że Nienadówka pomoże nam zdobyć kilka głosów więcej - Proszę i zachęcam do głosowania http://plebiscyty.nto.pl/plebiscyt/karta/445,zimorodek-kategoria-przyroda,20197,id,t,kid.html pozdrawiam serdecznie :-)

 • #46

  zofia (Saturday, 26 July 2014 23:41)

  gratuluję, bardzo ciekawa strona. Mile wspominam moją młodość.

 • #45

  Czesława Bełz (Monday, 30 June 2014 18:44)

  Z przyjemnością zobaczyłam zdjęcia.. jest tu również zdjęcie mojego dziadka Józefa Motyla z drugą żoną Zofią z domu Gilarowska.
  Przy okazji koniecznie trzeba wrócić do dawnego dachu kapliczki! (jestem konserwatorem zabytków).
  Cieszy podjęty wysiłek pisania o ciekawej Nienadówce i jej Mieszkańcach - dziękuję. Serdecznie pozdrawiam.

 • #44

  wiesław (Sunday, 30 March 2014 23:04)

  gorące pozdrpwienia dla stryja Sranisława .dziękuję za piękne stare fotografie życzę wytrwałości i siły w tworzeniu nowej karty historii tej pięknej wsi z szacunkiem Wiesław Nawłoka wnuk Leona

 • #43

  LIONEL z Francji (Sunday, 23 March 2014 20:56)

  Dziekoje za takie zdjecia. Oczywiscie, Pan Michal CISEK byl zonaty z Anna NOWAK z Nienadowki. On jest swager mego ojca NOWAK Kazimierz, ur. 19.02.1013 W Nienadowce.Jestem brataniec Michala Cisek. Ciocia Anna CISEK-NOWAK zmarla w r. 1961 w Nienadowce.
  Widzialem z ojcem, stryjka Ciska w sierpniu 1973, dzien po mojej wizycie Oswiecimiu. Moj ojciec Kazimierz, jego swager zmarl w r. 1999 we Francji. Znam Nienadowke i rodzine Ciskow.
  NOWAK Lionel, SAINT-CLEMENT (Francja), prawnuczek Anjeli Wyskidy-Nowak PS. Mialem tylko jedno zdjecie smierci stryjka Ciska. Dziwe Internet !

 • #42

  Katarzyna (Sunday, 16 March 2014 14:24)

  Dziękuję za piękną stronę o mojej rodzinnej wsi. Pozdrawiam serdecznie. Życzę powodzenia! Katarzyna Pikor-Gamblin

 • #41

  Magda (Wednesday, 12 March 2014 15:20)

  Super sprawa, kawał historii

 • #40

  Maria (Tuesday, 14 January 2014 17:20)

  Chetnie zagladam do was:) Ciesze sie,ze moge wiecej dowiedziec sie o rodzinnej wsi mojego tatusia no i meza. Sama wdziecznie wspominam wszystkie wakacje u dziadkow...Cala moja rodzina jest bardzo mocno zwiazana emocjonalnie z Nienadowka.Jestesmu dumni, ze tu sa nasze korzenie:) Dziekujemy za wasza prace!

 • #39

  nienadowka (Monday, 30 December 2013 21:27)

  Miłe słowa panie Edwardzie. Mam nadzieję, że za pośrednictwem Naszej strony udanie zakończy pan poszukiwania rodziny babci Heleny Oleszczak z domu Chorzempa.

 • #38

  Edward (Sunday, 29 December 2013 20:04)

  Gratuluję pomysłu, wytrwałości i profesjonalizmu !!! Autorom i pomysłodawcom pozostało tylko szlifowanie tego diamentu. Wielką wartością strony jest ogromna ilość starych fotografii, zarówno studyjnych - pozowanych jak i plenerowych. Zdjęć ukazujących lokalną społeczność od święta i w życiu codziennym. Ogromną wartość stanowią wspomnienia mieszkańców. Dla mnie najważniejszą cechą tej strony jest lokalny patriotyzm, duma mieszkańców Nienadówki z własnej historii. Poczucie więzi i przynależności do wspólnoty mieszkańców tak dużej miejscowości. Nauka o historii Polski, ta podręcznikowa powinna być wzbogacana o historię regionów, miast i wsi oraz jej mieszkańców. Wasza strona posiada takie walory, śmiało może być wykorzystana w tym celu.

  Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam pomysłodawców i autorów strony. Czy Wasze dzieci będą kontynuowały Wasze dzieło?

  Stronę znalazłem przypadkowo poszukując Nienadówki, gdzie urodziła się moja Babcia Helena Oleszczak z domu Chorzempa ur. 10 lutego 1899 r. Była córką Józefa Chorzempy i Zofii z domu Kustra.

  Edward Traczyk

 • #37

  nienadowka (Friday, 06 December 2013 12:38)  J.W. (piątek, 06 grudzień 2013 09:21)

  Strona Nienadówka - moja mała ojczyzna ma piękną grafikę i logiczny układ. Wszystko, o czym tu możemy przeczytać jest ocalaniem wspomnień o tym, co było, a czego nie wolno zapomnieć. Dzięki takim inicjatywom można na powrót uwierzyć w moc wspólnoty i ludzi, którzy ją budują.

  (komentarz przeniesiony przez admina z "OSP NIENADÓWKA")

 • #36

  Danuta (Tuesday, 03 December 2013 19:19)

  Jeżeli chciał mnie Pan wzruszyć do łez to właśnie się udało. Naprawdę jestem pod wrażeniem jak interesująco zostały wykorzystane i opisane zdjęcia.

 • #35

  znajoma (Sunday, 01 December 2013 21:01)

  pozdrawia córka Leszka autora fotografii na http://lubawka.jimdo.com//

 • #34

  nienadowka (Saturday, 30 November 2013 15:22)

  Miło mi :) znajoma, nieznajoma z Lubawki

 • #33

  znajoma (Friday, 29 November 2013 21:28)

  pozdrawiam z lubawki

 • #32

  teresa (Tuesday, 19 November 2013 18:27)

  super ela to godomy po nasemu

 • #31

  martyna drapała (Tuesday, 12 November 2013 19:47)

  ....

 • #30

  nienadowka (Tuesday, 05 November 2013 23:31)

  ... ale było warto ? :) Ja myślę że jeszcze nie zakończyliśmy pracy, a jak pani chce to proszę podzielić się z Nami wspomnieniami z czasów z dzieciństwa.

 • #29

  Ela (Sunday, 03 November 2013 14:20)

  Świetna strona !!! :) Zdaję sobie sprawę, że kosztuje dużo pracy niejednej osoby, ale było warto!!! Będę ciągle tu zaglądać i wspominać jak było w czasach mojego dzieciństwa. pozdrawiam

 • #28

  Danuta Penska (Thursday, 17 October 2013 11:45)

  To miłe, że wspomnienia Taty Franciszka Chorzępy ujrzały światło dzienne. Był przekonany, że pisze "do szuflady" a tu proszę dzięki Panu ... Nawet nie śnił o tym, że ktoś je opublikuje.
  Dobra sprawa ta strona. Często ją śledzę. Dzięki w imieniu rodziny.
  Pozdrawiam,

 • #27

  nienadowka (Sunday, 13 October 2013 23:17)

  Panie Janie :) ta niezwykle interesująca strona, to bogactwo fotografii i dokumentów archiwalnych to tylko wierzchołek góry lodowej, która wynurzyła się przy Naszym małym wsparciu. Nam udało się odsłonić tylko część tego co tkwi w rodzinnych szufladach, albumach, udało się dotrzeć do ludzi, którzy zechcieli się podzielić rodzinnymi pamiątkami. Zebraliśmy też tylko w jedno miejsce to co zostało już opublikowane, ale rozproszone, umykało uwadze. Czy to dużo ? nie wiem, bo myślę, że warto pokazywać to co minęło i szkoda że możemy to robić tylko w internecie. Dziękuję w imieniu ekipy i pozdrawiam.

 • #26

  Jan (Saturday, 12 October 2013 23:46)

  Przypadkowo trafiłem na tą stronę i czuje się jak ktoś kto trafił wielką wygraną .Otóż moi prapradziadowie pochodzili z Nienadówki. Zdumiewa mnie staranność , fachowość w prowadzeniu tej niezwykle interesującej strony. No i to bogactwo fotografii i dokumentów archiwalnych! Gratuluję twórcom strony i liczę na dalsze publikacje. Moc pozdrowień dla Nienadowiaków! Jan R. Prucnal - Mazury

 • #25

  Danuta (Thursday, 03 October 2013 13:05)

  Taka strona jest bardzo potrzebna. Wielki szacunek i dzięki dla twórców. Szkoda tylko, że tak późno bo żyje coraz mniej ludzi pomiętających jej ciekawą historię. Przyznam, że też nie bardzo byłam zainteresowana wspomnieniami rodziców. A teraz żal. Dobrze, że jeszcze żyje rodzeństwo taty. Zachęcam wszystkich do dzielenia się wiedzą i fotografiami.
  Pozdrawiam,

 • #24

  nienadowka (Sunday, 15 September 2013 13:37)

  Tomku, dziękuję w imieniu ekipy, bo sam nie wiele mógłbym zdziałać. Cieszę się, jeżeli ktoś znajdzie tu jakieś fakty dotyczące jego rodziny, jednak to my oczekujemy na wiadomości od Was i dzięki Nim informujemy o Nich innych. Pozdrawiam i zachęcam do współpracy. To co dla jednych jest znane i może nie wzbudzające emocji, innych porusza do łez, tak jak to było z kilkoma zdjęciami, o których ten ktoś już nie pamiętał.

 • #23

  Tomasz Nawłoka (Saturday, 14 September 2013 21:51)

  Witam,
  Chce złożyć wielkie podziękowania dla Twórcy strony, za wkład i prace nad jej tworzeniem i wysiłek włożony w odnajdywanie i skanowanie starych zdjęć i dokumentów. Osobiście jestem prawnukiem Leona Nawłoki i Marii Chorzępy których dokumenty są umieszczone na stronie.
  Jeszcze raz ogromne podziękowania oraz prośba o więcej informacji abym mógł dogłębniej zapoznać się z historią mojej rodziny czy to na stronie czy na mojego maila tnawloka@gmail.com :)

 • #22

  Barbara (Friday, 23 August 2013 21:59)

  Znam już trochę historię
  mojej rodziny Grzegorza i Anny Ożóg

 • #21

  Teresa (Monday, 12 August 2013 23:42)

  Wspaniale że jesteście:) Pozdrawiam:)

 • #20

  Ewa (Friday, 26 July 2013 13:21)

  Wszystko się zgadza "Facet" do Pani Stasia. Pozdrawiamy ją serdecznie...innych osób z imienia nazwiska mama nie rozpoznała. Może same się odezwą................

 • #19

  nienadowka (Friday, 26 July 2013 12:14)

  No to "Bingo" :) pozdrowienia dla mamy rozśpiewanej :) a może z identyfikujemy razem pozostałe osoby z imienia i nazwiska. Jan Bełz wiadomo, mama śpiewająca w stroju krakowskim obok faceta w kapeluszu :) choć daję głowę że jest to owa "Staśka"


About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013