Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

Patriotyczna Droga Krzyżowa

"Konkurs - nasi laureaci"
 Na stronach związanych z Ziemią Sokołowską znalazłem informację: W czwartek 19 listopada podsumowano VIII Międzypowiatowy Konkurs Literacko-Plastyczny "Patriotyczna Droga Krzyżowa - Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej" zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną i Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej.
Temat konkursu -Obóz NKWD w Trzebusce - był często opisywany przez mieszkańców Nienadówki w swoich wspominaniach z tamtych czasów,
a biorąc pod uwagę udział w tym konkursie nienadowian, myślę, że należy o tym napisać i u nas.
Ogółem na konkurs wpłynęło 198 prac 193 autorów – 174 prace plastyczne: 45 plakatów, 15 projektów znaczka pocztowego, 44 projekty plakietki, 12 stacji Drogi Krzyżowej, 58 wyobrażeń Matki Bożej Turzańskiej, a także 2 prace multimedialne oraz 22 prace literackie: 17 wierszy, 4 teksty Drogi Krzyżowej i 1 rozważań Różańca.". W konkursie brała udział młodzież szkolna w tym m.in. z Zespołu Szkół nr 1 w Nienadówce i osoby dorosłe, z Nienadówki Elżbieta Motyl, członkini naszej skromnej redakcyjki. Jak jest konkurs są i nagrody:
W kategorii "Projekt plakietki" wśród dzieci starszych z klas IV - VI: I miejsce - Paulina Chorzępa, II miejsce: Magdalena Biernat, wyróżnienie: Hubert Bełz.
W kategorii "Plakat" (gimnazjum): wyróżnienie - Alina Cisek.
W kategorii "Wyobrażenie Matki Bożej Turzańskiej" (gimnazjum): III miejsce - Dominika Kołodziej.
Wśród prac literackich w kategorii "Wiersz" (dzieci starsze ) III miejsce - Hubert Bełz.
Wśród prac literackich w kategorii "Wiersz" (gimnazjum): I miejsce - Dominika Budzyń, wyróżnienie – Dominika Kołodziej
Wszyscy powyżej wymienieni są uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Nienadówce.
W kategorii „Literacka Droga Krzyżowa” (gimnazjum): I miejsce - Kamila Naja, II miejsce - Magdalena Smoła, III miejsce - Nikola Chorzępa, III miejsce - Aleksandra Chorzępa.
Wśród dorosłych twórców poezji w kategorii "Wiersz" równorzędne nagrody uzyskały, wspomniana powyżej i prezentująca już swoje wiersze na tej stronie, Elżbieta Motyl z Nienadówki i Sabina Woś z Sokołowa Młp. Więcej informacji i zdjęć o konkursie znajdziecie na stronie:

Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej


About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013