Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

Smolaki znów razem

Głos z Ameryki
Nie tak dawno pisałem o wnuczce Williama Smolek, Shirley DiChristofano, która ogląda często Naszą stronę. Jej dziadek wyjechał do Ameryki z Nienadówki 105 lat temu. William Smolek

Dziś jestem pewien na 99% że na zdjęciu powyżej to rodzeństwo Smolaków z Nienadówki, od lewej: William (Wojciech), Katarzyna, Maria i Jan. Poniżej zdjęcia, na których prezentują się w większej rozdzielczości. Cóż, czwórka ludzi, po stu latach spotkała się znów razem. Ile jeszcze takich zerwanych kontaktów można odtworzyć. Czasem warto się zagłębić w historię, choćby tylko dla zaspokojenia swojej ciekawości.
Thank you and good luck cousin Shirley DiChristofano
powiększ zdjęcie

William Smolek
USA

powiększ zdjęcie

Katarzyna Smolak
USA

powiększ zdjęcie

Maria Smolak
Nienadówka

powiększ zdjęcie

Jan Somolak
Niendówka


Write a comment

Comments: 2
 • #1

  Ewa (Monday, 21 April 2014 00:21)

  Piątym z rodzeństwa Smolaków był Marcin - młodszy od Wojciecha i Katarzyny a starszy od Marii i Jana (ur. 01.08.1900) - mój dziadek. Pozostał w Polsce. Ożenił się z babcią Anielą z domu Cymerys ( z Trzebosi). W Trzebosi urodził się syn Henryk. Wyemigrował na Wołyń. Tam urodził się mój ojciec, Marian. Dziadek zmarł w 1935 w Hołobach.
  Dziwne, ale dzisiaj rozmawialiśmy z bratem i i tatą o naszych korzeniach. Tato wyjął metrykę parafialną z Nienadówki z 1920 r. Mówił, że rodzeństwo dziadka wyemigrowało do Ameryki. Włączyłam internet i pierwsze co znalazłam to rodzeństwo mego dziadka!!!
  Gdyby ktoś z kuzynostwa chciał się odezwać to podaję mój e-mail:
  parafka@buziaczek.pl. Mieszkamy w Jeleniej Górze.

 • #2

  Shirley Smolek DiChristofano (Tuesday, 22 April 2014 21:06)

  Yes, my name is Shirley, I am the granddaughter of Wojciech. my e-mail is sdichristofano@gmail.com. I never knew that my grandfather had any brother's and sisters left in Poland. I hope you can understand this because I don't speak Polish very well, just a few words. I know that he immigrated to the United States with a sister and had a brother and a sister in Poland. I never knew he had another brother though. I would like to get to know you. I find this all very interesting and would like to hear more about the family.


About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013