Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

U Ożogów

Młynarkówka
powiększ zdjęcie Jędrzej Ożóg, ożenił się z Agnieszką Chorzępa. Po ślubie zamieszkali w wybudowanym wspólnie domu. Dom ten wraz zabudowaniami powstał pod koniec XIX wieku i przetrwał do dzisiejszego dnia, nie zachował się tylko wiatrak i młyn. Wiatrak rozebrano dużo wcześniej niż młyn, który zniknął około 1915 roku.


Wspomnienie o młynarzu Jędrzeju i jego rodzinie, której losy splatały się na przestrzeni ponad 100 lat z Nienadówką. Jest to już trzeci artykuł, który powstał dzięki materiałom udostępnionym przez panią Marię, za co serdecznie dziękujemy. "U Ożogów - Młynarkówka"

Write a comment

Comments: 3
 • #1

  Wspomnienie (Tuesday, 23 July 2013 13:02)

  Milo znalezc informacje o wsi rodzinnej ...A tatus moj urodzony po sasiedzku, miedzy Ochronka a Wiszami.Jako dzieci czest bywalismy w ich domu.Pan Jozef malowal obrazy...Bardzo sympatyczni ludzie. A Ochronka - to dobrodziejstwo dla wsi.Tez z niego korzystalismy.

 • #2

  nienadowka (Tuesday, 23 July 2013 14:16)

  Miło czytać, miłe słowa, a może znalazły by się jakieś pamiątki :) skoro tatuś z Nienadówki. Dobrych informacji nigdy za dużo. Pozdrawiam

 • #3

  Maria (Tuesday, 27 August 2013 20:39)

  Nie tylko tatus, ale i maz:) Wlasnie wrocilismy z wakacji w wiekszej czesci spedzonych w Nienadowce. Kolejne nasze dziecko wlasnie ozenilo sie w Nienadowce:) Przy kolejnej wizycie u rodzicow pogrzebie w albumie. Jest tam troche starych zdjec z czasow kawalerskich tatusia, moich dzecinnych, nie mowiac o zdjeciach mojego meza, ale to chba jeszcz za mloda historia:)


About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013