Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

Odkryć, nieodkryte

Śliżowie
Kilkanaście interesujących dni w Nienadówce, bliższe poznanie współtworzących stronę (Ela, Rysiek) i spore zaskoczenie, jak odbierane jest to co robimy, jak chętnie ludzie chcą się dzielić tym co zapamiętali, czy to ciekawymi zdjęciami z rodzinnych albumów.

powiększ zdjęcie Odwiedziłem mojego kolegę ze szkolnych i nie tylko lat i w rozmowie o stronie wyłoniła się ciekawa historia jego ojca, Ludwika Śliża, niestety historia nie dokończona, był czas kiedy mówić o takich sprawach było niebezpiecznie. Pan Ludwik przed wojną studiował we Lwowie, dwa razy uciekał "czerwonym oprawcą" raz z transportu na "wschód" drugi, z obozu, kiedy idąc z oddziałem na pomoc powstańcom w Warszawie został rozbrojony i uwięziony w Trzebusce, szkoda, że to tylko strzępy tej ciekawej historii. powiększ zdjęcie Może ktoś kiedyś ją dopowie, a puki co, przedstawiam zdjęcia udostępnione ze starego rodzinnego albumu Śliżów.

Otrzymałem również tomik wierszy pani Heleny Śliż, siostry pana Ludwika. Tomik wierszy został wydany przez jej najbliższych, którzy postanowili uczcić w ten sposób, Jej pamięć.

Write a comment

Comments: 0

About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013