Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

Siostrzana wieś - Nowa wieś

Wyjazd do....
powiększ zdjęcie W dzisiejszych czasach jest moda na miasta partnerskie, a czy ktoś pomyślał o partnerskich lub nawet siostrzanych wsiach ? Nienadówka ma taką siostrzaną wieś i to całkiem nie daleko. Przełom wieków XIX i XX to czas emigracji przeważnie zarobkowej, Ameryka, Francja lub.... no właśnie natknąłem się na bardzo ciekawą historię, o której nigdy wcześniej nie słyszałem, a i pewnie stali mieszkańcy Nienadówki nie wiele wiedzą. Taką siostrzaną wsią dla Nienadówki jest na pewno miejscowość Nowa Wieś, położona nie opodal Tomaszowa Lubelskiego, w dzisiejszym woj. lubelskim.

Cóż, do Nowej Wsi pewno tym razem nie dotrę, ale najbliższe kilkanaście dni spędzę w starej, czyli w Nienadówce, poznam bliżej współtworzących tą stronę, a po powrocie zagłębię się w zebrany materiał i na pewno poznacie nowe ciekawe historie. Pozdrawiam

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Bethany Coombs (Tuesday, 31 January 2017 17:59)


    Fantastic blog! Do you have any suggestions for aspiring writers? I'm planning to start my own website soon but I'm a little lost on everything. Would you suggest starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so many choices out there that I'm totally overwhelmed .. Any suggestions? Bless you!


About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013